Data Godzina Tytuł Produkcja Od lat
RATCHET I CLANK 29.04 - 5.05 13.15

RATCHET I CLANK

Reżyser: Jericca ClelandKevin Munroe

Po zdewastowaniu własnej planety, złoczyńca Drek wraz z armią posłusznych mu Blargów wyrusza na podbój kolejnych światów. Nieoczekiwanie na jego drodze staje para najbardziej zdumiewających bohaterów, jakich kiedykolwiek widział kosmos. To przedstawiciel legendarnej rasy Lombaxów – Ratchet oraz jego wierny druh Clank – mały robot o wielkim sercu i potężnym intelekcie. Aby ocalić wszechświat, Ratchet i Clank dołączą do Strażników Galaktyki, grupy śmiałków dowodzonych przez samozwańczego superbohatera – Kapitana Qwarka. Razem zrobią wszystko, by powstrzymać Dreka przed podbojem malowniczej Galaktyki Solana. A przy okazji odkryją, czym są przyjaźń, honor i prawdziwa odwaga.

ANIMOWANY/PRZYGODOWY - FILM W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ - PREMIERA POLSKA

USA
2016
b/o
KSIĘGA DŻUNGLI 29.04 - 5.05 15.00 (3D)

KSIĘGA DŻUNGLI (Disney)

Reżyser: Jon Favreau
Obsada: Neel Sethi, Bill Murray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlett Johansson

Mowgli (Neel Sethi) jest sierotą, wychowywanym przez wilki. Ale dżungla przestaje być bezpieczna dla chłopca, gdy pojawiają się pogłoski o tym, że w puszczy znowu grasuje tygrys Shere Khan (Idris Elba), który poprzysiągł zemstę na ludziach za dawno wyrządzone krzywdy. Wilki, chcąc ratować Mowgliego przed śmiercią, wysyłają go do wioski człowieka. W wyprawie towarzyszy chłopcu jego nauczyciel, czarna pantera Bagheera (Ben Kingsley) i nieco ekscentryczny niedźwiedź Baloo (Bill Murray).

PRZYGODOWY - FILM W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ - PREMIERA POLSKA

USA
2016
b/o
BÓG NIE UMARŁ 2 29.04 - 5.05 16.45
LEKTOR

BÓG NIE UMARŁ 2

Reżyser: Harold Cronk
Obsada: Melissa Joan Hart, Jesse Metcalfe, David A.R. White, Ernie Hudson

Czy osoba wierząca może lub wręcz powinna ukrywać swoją wiarę w obliczu niewierzących? Czy wiara może kogoś obrażać lub szkodzić młodym umysłom? Na takie pytania musi odpowiedzieć przed sądem nauczycielka liceum, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa. Sądowy spór, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwaniu w życiu czegoś więcej niż dobra doczesne.

DRAMAT

USA
2016
12
ŁOWCA I KRÓLOWA LODU 29.04 - 5.05 19.00

ŁOWCA I KRÓLOWA LODU

Reżyser: Cedric Nicolas-Troyan
Obsada: Chris Hemsworth, Charlize Theron, Jessica Chastain, Emily Blunt

Na długo nim królową Ravennę (Charlize Theron) przeraziła rozkwitająca uroda Śnieżki i postępujące widmo utarty władzy, Ravenna w cichości przyglądała się jak jej siostra – Freya (Emily Blunt), po bolesnej zdradzie, która złamała jej serce, opuszcza Królestwo. Potrafiąca zamrażać swoich wrogów Królowa Lodu Freya spędza lata w samotności, tworząc legion śmiercionośnych łowców, w którego zastępach znajdują się Łowca Eryk (Chris Hemsworth) i wojowniczka Sara (Jessica Chastain), którzy kierują się jedną zasadą – Nigdy nie kochać. Kiedy Freya dowiaduje się o losach swej siostry, wzywa swoich zaufanych łowców, by sprowadzili Magiczne Zwierciadło…

FANTASY/PRZYGODOWY

USA
2016
12
PO TAMTEJ STRONIE DRZWI 29.04 - 5.05 21.00

PO TAMTEJ STRONIE DRZWI

Reżyser: Johannes Roberts
Obsada: Sarah Wayne Callies, Jeremy Sisto, Sofia Rosinsky, Javier Botet

Po śmierci syna Maria wyrusza do starożytnej hinduskiej świątyni, by nawiązać z nim kontakt. Otwiera drzwi między światami, które miały być na zawsze zamknięte.

HORROR

INDIE
WIELKA BRYTANIA
2016
15
DZIELNY KOGUT MANIEK 6.05 - 19.05 13.00

DZIELNY KOGUT MANIEK

Reżyser: Gabriel Riva Palacio Alatriste

Sympatyczny nieletni kogut Mario zawsze marzył, by zostać mistrzem. W dowolnej dziedzinie. Niestety los rzucił go ku agroturystyce. Krótko mówiąc Mario jest małym wiejskim kogutem o wielkich marzeniach i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej sprawie zmienić. Aż do dnia, gdy podstępny rolnik (dla przyjaciół farmer) doprowadza gospodarstwo na skraj ruiny. Mario wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz kopą dzielnych jaj musi stanąć w obronie rodzinnego domu.

ANIMOWANY - FILM W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ - PREMIERA POLSKA

MEKSYK
2015
b/o
KAPITAN AMERYKA: WOJNA BOHATERÓW 6.05 - 19.05 14.30 (3D DUB)
18.45 (2D NAP)

KAPITAN AMERYKA: WOJNA BOHATERÓW

Reżyser: Anthony RussoJoe Russo
Obsada: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan

W filmie "Kapitan Ameryka: wojna bohaterów", będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego "Avengers: Czas Ultrona", Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem.

AKCJA/SCI-FI - FILM W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ - PREMIERA POLSKA

USA
2016
8
#WSZYSTKO GRA 6.05 - 12.05 17.00
21.15

#WSZYSTKO GRA

Reżyser: Agnieszka Glińska
Obsada: Kinga Preis, Eliza Rycembel, Stanisława Celińska

Film "#WszystkoGra" to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć?

MUSICAL - PREMIERA POLSKA

POLSKA
2016
15
13.05 - 19.05 17.00
DZIEŃ MATKI 13.05 - 19.05 21.15

DZIEŃ MATKI

Reżyser: Garry Marshall
Obsada: Jennifer Aniston, Kate Hudson, Julia Roberts, Jason Sudeikis

Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy przede wszystkim z miłością. Garry Marshall przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. Sandy – mąż zostawił ją dla młodszej, a ona robi co może, by udowodnić sobie, że jest lepszą matką dla swoich dzieci niż nowa, fajna macocha. Miranda – całkowicie poświęciła się karierze i choć została gwiazdą, czegoś jej jednak brakuje. Wkrótce niespodziewany gość wywróci jej życie do góry nogami. Jesse – jej stosunki z matką są dalekie od ideału. Niezapowiedziana wizyta rodziców grozi więc eksplozją. Ale przecież każdą bombę można rozbroić. Bradley – czyli pan mama, uczy się roli samotnego rodzica dwóch córek.

KOMEDIA - PREMIERA POLSKA

USA
2016
15

NAJBLIŻSZE PREMIERY:

- MÓJ PRZYJACIEL ORZEŁ
- SUMMER CAMP
20.05 - NICE GUYS: RÓWNI GOŚCIE
- ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA
- ANGRY BIRDS
3.06 - KOCHAJ
- THE BYE BYE MAN
- WARCRAFT: POCZĄTEK
10.06 - ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ
17.06 - GDZIE JEST DORY (Disney)
1.07 - BARDZO FAJNY GIGANT
8.07 - ILUZJA 2